Googe+ kapanıyor!

Googe+ kapanıyor!

Şubat 6, 2019 Kapalı Yazar: Erkan Erkut

Google, Facebook’a rakip olma hedefiyle kurduğu Google+ servisini, yeni bir sistem açığı bulması nedeniyle belirlenen tarihten önce kapatma kararı aldı

Bu sistem açığının 52,5 milyon kullanıcıyı etkilediğini açıkladı.

Şirket, sistem açığının, hesap gizli olsa bile, kullancıların isim, e-posta adresi, meslek ve yaşını, üçüncü şahıslara açık hale getirdiğini duyurdu ve sistem açığının ardından kapanış tarihi öne çekildi.

Google dünya genelinde 2 milyar’ın üzerinde kullanıcısı olan Google+’ı kapatma kararı aldı.

kullanıcılara konuyla ilgili bilgilendirme e-postası göndererek, “Kişisel Google+ hesabınız 2 Nisan 2019’da kullanıma kapatılacaktır” uyarısı yaptı.

Google, ilk olarak Ekim 2018’de Google+’ı kapatma kararı aldığını duyurmuştu. Aralık 2018’de de, kullanım oranının düşük olması, tüketicilerin beklentilerini karşılayacak şekilde ürün başarısını sürdürme konusunda karşılaşılan zorluklar gibi nedenlerle Nisan 2019’da Google+ ürününün tüketicilere yönelik sürümünü kullanıma kapatma kararı aldıklarını açıklamıştı.

Konuyla ilgili olarak Google’dan yeni bir açıklama geldi. Buna göre 4 Şubat 2019 itibari ile artık kullanıcıları, yeni Google+ profilleri, sayfaları, toplulukları veya etkinlikleri oluşturamayacak.

2 NİSAN’DA SİLİNECEK

Yapılan açıklamaya göre 2 Nisan 2019’da da kullanıcıların Google+ hesapları ve oluşturdukları tüm Google+ sayfaları kullanıma kapatılacak ve ilgili içerikler silinmeye başlanacak.

İlgili makale ve daha fazla bilgi için google+